2017-04-10 23:03:49

Klasowy konkurs na okładkę książki

Z okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci biblioteka szkolna zorganizowała 7 kwietnia 2017 r. międzyklasowy konkurs . Uczniowie klas IV – VI opracowali na drzwiach swojej klasy prezentację najciekawszej książki dla dzieci. Celem konkursu było promowanie czytelnictwa ,  rozwijanie zainteresowań czytelniczych, rozwijanie umiejętności poszukiwania i porządkowania informacji, kształcenie umiejętności zastosowania twórczych rozwiązań  oraz rozwijanie umiejętności organizacji pracy zespołowej. Konkurs spotkał się z dużym zaangażowaniem ze strony uczestników. Uczniowie wykazali się pomysłowością i kreatywnością, a przy tym bardzo dobrze się bawili w świecie swoich ulubionych bohaterów literackich.  Efekty pracy klas podziwiali z zainteresowaniem  inni uczniowie i nauczyciele .

Nagrody dla najlepszych klas:

I miejsce
Klasa IV a (wychowawca Urszula Szukalska) za najciekawszą prezentację okładki Akademii Pana Kleksa - dzień wolny
od pytania na wszystkich zajęciach w wybranym przez klasę dniu.

II miejsce
Klasa V b (wychowawca Elżbieta Kulesza) - za prezentację okładki książki  O psie, który jeździł koleją – puchar.

III miejsce
 Klasa VI b (wychowawca Zdzisława Biernacka) - za prezentację okładki książki Tajemniczy ogród – dyplom.

Wyróżnienia:

Klasa VI a – za prezentację okładki książki Baśniobór

Klasa V a – za prezentację okładki książki Baśniobór

Klasa IV b – za prezentację okładek książek Harry Potter i Kubuś Puchatek.

Klasa Va

klasa 5b