2017-05-05 20:51:59

Dzień Godności

Obchody Europejskiego Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną to dobry moment na zwrócenie uwagi na fakt, jak ważna jest integracja społeczeństwa. Mogliśmy wziąć udział w uroczystości zorganizowanej przez  Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koła w Kamieniu Pomorskim. Wzięliśmy udział w corocznym marszu przez miasto Kolorowego Korowodu osób niepełnosprawnych, ich rodzin, przyjaciół, opiekunów i wszystkich, którzy w tym dniu poświecili trochę swojego czasu by być tam razem. Przemarsz zakończył się przy ulicy Garncarskiej 4, gdzie w budynku PSONI w sali konferencyjnej odbyło się oficjalne powitanie uczestników. Uczestnicy byli przebrani w kolorowe stroje, co pozwoliło wziąć udział w konkursie na najciekawsze przebranie. Wybrany został także Król i Królowa Balu. Jury wybrane z pośród zebranych gości wyłoniło najlepiej prezentujące się placówki. Nasi uczniowie za pomysłowość i kreatywność  otrzymali pięć nagród indywidualnych (dyplomy i nagrody rzeczowe). Szkołę reprezentowali: Rozalia Forgiel, Patrycja Nowak, Izabela Biliniewicz, Julia Opowicz, Weronika Nadzikiewicz, Ola Zielińska i Anna Wypych, a ich opiekunem była Zdzisława Biernacka. To był dzień ważny dla osób niepełnosprawnych, ale także dla nas, ponieważ mogliśmy uczestniczyć w ich święcie.