2017-05-23 09:24:42

Odwiedziliśmy Komunalne Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt

W dniach 17 i 19 maja 2017 roku uczniowie klas I-III  udali się z wizytą do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Sosnowicach. Zabrali ze sobą przyniesioną karmę oraz zabawki dla psiaków. Kolejny raz spotkali się z p. Martą Stępień, aby dowiedzieć się jakie zadania i obowiązki wypełniają pracujące w schronisku osoby oraz zobaczyć jak wygląda opieka nad psami w takim miejscu. Spotkanie rozpoczęło się rozmową dotyczącą zasad właściwego zachowania w relacjach z pupilem, reagowania na zagrożenia ze strony zwierzęcia oraz obowiązkach każdego właściciela psa. Podczas spaceru po obejściu dzieci zobaczyły psy przebywające obecnie w schronisku oraz poznały sympatycznego Hiacynta. Wrażenia z wyjazdu zaprezentowały (jeszcze tego samego dnia) w pracach plastycznych wykonanych dowolną techniką.