2017-05-23 13:00:33

Bądź bezpieczny z Gryfusiem

Bądź bezpieczny z Gryfusiem to zachodniopomorski program edukacyjny, który uczy dzieci prawidłowych zachowań w sytuacjach zagrożenia ich bezpieczeństwa. 19 maja 2017 w Szkole Podstawowej numer 1 w Kamieniu Pomorskim odbył się już po raz X turniej  pod hasłem „ Bądź bezpieczny z Gryfusiem”. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klas III szkoły podstawowej: Wiktoria Hołub, Zosia Kiełbasa i Sebastian Gil. Turniej składał się z części teoretycznej, na której uczniowie musieli wykazać się wiedzą prewencyjną. Następnie na boisku dzieci wzięły udział w  mini zawodach strażackich, wrażeń nie było końca, ponieważ ostatnie zadanie polegało  udzieleniu informacji pierwszej pomocy medycznej oraz rozwiązywanie zagadek rebusów na temat zdrowego stylu  życia. Nie było łatwo, ale warto, ponieważ nasi reprezentanci zajęli III MIEJSCE. Dopisała  nam piękna pogoda,  i świetna  zabawa z maskotką Gryfusia.