2017-06-02 05:20:34

Światowy Dzień bez Tytoniu

31 maja obchodzony jest Światowy Dzień bez Tytoniu. Każdego roku Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) stara się zwrócić uwagę ludzi na kwestię zdrowotnych, społecznych   i ekonomicznych skutków palenia tytoniu. W naszej szkole obchodziliśmy ten dzień 26 maja 2017 r. W porozumieniu z panią Antoniną Kawecką starszym asystentem Powiatowego Inspektora Sanitarnego, panią Danutą Matczak, pielęgniarką szkolną, panią Joanną Maciejewską, nauczycielem biologii i panią Anną Kapczyńską, nauczycielem języka polskiego, impreza miała uroczysty charakter. Uczniowie pod kierunkiem nauczycieli przygotowali prezentację multimedialną, plakaty i przedstawienie, które miało na celu uświadomienie uczniom, że palenie tytoniu jest szkodliwe dla zdrowia. Podczas apelu poznano składniki dymu tytoniowego  i wpływ poszczególnych związków w nim zawartych na organizm. Zaprezentowano negatywne skutki palenia tytoniu oraz omówiono choroby mające istotny związek z nałogiem.

W dalszej części spotkania nastąpiło rozstrzygnięcie szkolnego konkursu pt. „Nie palę, wybieram zdrowie”, w kategorii klas I-III gimnazjum.

I miejsce- Zofia Kotarak i Kamil Jordan z kl. III a

II miejsce- Kinga Świder i Wiktoria Polewczyńska z kl. II b

II miejsce – Paweł Glapa i Tomasz Opowicz z kl. I a

III miejsce- Krzysztof Grzejszczak i Nadja Hough z kl. II c

Ponadto podano wyniki III Powiatowego Konkursu Plastycznego pt. „Nie palę- wybieram zdrowie”. Troje naszych uczniów Alicja Biernat, Tomasz Guga i Katarzyna Trzepałka otrzymało wyróżnienia.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!