2017-06-06 21:47:54

Gryfożabka

25 maja 2017 r. odbyła się w naszej szkole I edycja konkursu pt. „GRYFOŻABKA”. Głównym celem konkursu było kształtowanie i poszanowanie u uczniów tradycji i kultury własnego regionu. Tematyka poświęcona była zapoznaniu z historią Golczewa, walorami przyrodniczymi, poznawania w atrakcyjny sposób osobliwości naszej małej ojczyzny. Do udziału przystąpili uczniowie w dwóch kategoriach wiekowych kl. I-III oraz kl. IV- VI szkoły podstawowej, łącznie 43 osoby. Uczestnicy rozwiązywali test, składający się z pytań zamkniętych i otwartych. Test, który rozwiązywali uczniowie został przygotowany przez szkolną komisję w składzie: Zdzisława Biernacka, Bożena Mańczak, Elżbieta Nadzikiewicz, Małgorzata Dziewulska, Urszula Furza. Piękne podziękowania i dyplomy zostały wykonane przez panią Urszulę Szukalską.

W kategorii wiekowej klas I-III

I miejsce zajął Sebastian Gil

II miejsce zajęła Zofia Kiełbasa

III miejsce zajęła Wiktoria Hołub

W kategorii wiekowej klas IV-VI

I miejsce zajęła Weronika Nadzikiewicz

II miejsce zajęła Izabela Biliniewicz

III miejsce zajęła Oliwia Kapczyńska

Wyróżnienia dla najmłodszego uczestnika

Nadia Pawluś i Aleksandra Nadolska.

Organizatorem konkursu było Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Golczewskiej oraz Dyrektor Zespółu Szkół Publicznych w Golczewie. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udział w kolejnej edycji za rok.