2017-10-23 15:05:54

Koło techniczne

Od wielu lat uczniowie naszej szkoły mają możliwość uczestnictwa w zajęciach koła technicznego. Podczas spotkań wyrabiają smak estetyczny, przyzwyczajają się do wysiłku, uczą się wytrwałości i znajdują zastosowanie poszczególnych umiejętności w życiu. Zajęcia te rozwijają myślenie twórcze i wyobraźnię przestrzenną. Dzieci poznają właściwości i zastosowanie materiałów, nowe techniki oraz wdrażają bezpieczny sposób pracy z urządzeniami elektrycznymi. Umożliwiają także wykorzystanie zgromadzonej wiedzy i umiejętności do rozwijania samodzielnego wykonywania różnych prac technicznych, prawidłowego doboru materiałów, rozwijania świadomości ekologicznej i bezpieczeństwa, ale przede wszystkim współpracy w grupie. Swoje wytwory często prezentują w środowisku lokalnym. Jako pierwsze wykonane były lawendowe woreczki i pokrowce na telefon.