2017-11-03 12:44:58

Kubusiowe urodziny

Jak mawiał Janusz Korczak: „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”. 27 października 2017 r. w Zespole Szkół Publicznych w Golczewie uczniowie obchodzili urodziny Kubusia Puchatka. To jeden z najsympatyczniejszych misiów książkowych, ulubieniec wszystkich dzieci, a nawet dorosłych. Urodziny Kubusia Puchatka obchodzimy 14 października, w rocznicę pierwszego wydania książki, której autorem jest A.A. Milne'a. Najbardziej znany i lubiany miś skończył już 91 lat. Z tej okazji w świetlicy szkolnej uczniowie klas pierwszych szkoły podstawowej uczestniczyli w .urodzinowych zajęciach, na których poznawały bohaterów oraz wybrane przygody Kubusia Puchatka i jego przyjaciół. Dzieci poznały prawdziwą historię powstania książki, o tym sympatycznym misiu. Następnie samodzielnie pomalowały postać Kubusia Puchatka wykonaną z masy solnej. Nie zabrakło tortu, odśpiewania „Sto lat…”, a także świetnej zabawy.