2017-11-07 10:22:51

Wieści z biblioteki

Drodzy uczniowie i Rodzice. Jak wiecie nasza biblioteka zakończyła akcję  DARMOWE PODRĘCZNIKI . Jest to dotacja celowa Ministerstwa Edukacji Narodowej na wyposażenie szkół w podręczniki, materiały edukacyjne i materiały ćwiczeniowe. Objęte zostały nią wszystkie klasy szkoły podstawowej i gimnazjum. Na stan biblioteki przyjęliśmy w tym roku szkolnym 2729 podręczników. W ramach dotacji rozprowadziliśmy wśród uczniów również 1479 zeszytów ćwiczeń. Zaprosiliśmy wszystkich uczniów, rodziców i pracowników szkoły do udziału w akcji  WĘDRUJĄCA KSIĄŻKA, której celem jest rozwijanie zainteresowań czytelniczych i propagowanie idei wymiany książek. Każdy może przynieść do szkoły książki dla dzieci, młodzieży oraz dla rodziców (już przeczytane) - - tak , aby stworzyć podręczny księgozbiór.  Uczeń oraz rodzic może  wypoży­czyć książkę , przeczytać ją i zwrócić do kącika.

5 listopada obchodzony jest DZIEŃ POSTACI Z BAJEK. Z tej okazji biblioteka szkolna organizuje 8 listopada 2017 (środa) spotkania z wybraną bajką w grupach przedszkolnych i klasach pierwszych szkoły podstawowej. Klasy (SP i gimnazjum) włączają się do akcji poprzez czytanie wybranej bajki na godzinie wychowawczej. Chętni uczniowie  podkreślają swój udział odpowiednim kostiumem.  Po zakończeniu akcji przedstawimy Wam relację z obchodów DNIA POSTACI Z BAJEK, a aktywność uczniów zostanie nagrodzona przez wychowawców.

Nasza szkoła przystąpiła do konkursu „Lekturiada – w poszukiwaniu  urody słowa” organizowanego przez Zachodniopomorskiego Kuratora  Oświaty oraz Książnicę Pomorską. Konkurs odbywa się pod patronatem medialnym Polskiego Radia  Szczecin. Nauczyciele bibliotekarze  we współpracy z pracownikami biblioteki miejskiej i nauczycielami języka polskiego  przygotowują pogadanki przybliżające lektury szkolne, ich autorów i czasy, w których zostały napisane. Uczniowie wybiorą poprzez głosowanie lekturę, którą reprezentanci klas najciekawiej zinterpretują podczas szkolnego etapu konkursu. Laureat szkolnego konkursu weźmie udział w Wielkim Finale Lekturiady 10 maja 2018 r. w Szczecinie.

W bibliotece szkolnej nauczyciele, uczniowie i rodzice mogą również skorzystać z czasopism. Biblioteka prenumeruje 19 tytułów czasopism (pedagogicznych, popularnonaukowych oraz dla dzieci i młodzieży).

Od października  wypożyczamy Wam nowości wydawnicze. Zapraszamy do korzystania z naszych zbiorów. Dla każdego coś dobrego!

Nauczyciele bibliotekarze

                                 GALERIA