2017-11-10 19:48:58

Dzień Postaci z Bajek

W ramach propagowania czytelnictwa nasza szkoła realizuje program, w którym nauczyciele czytają  codziennie na pierwszych lekcjach ciekawe książki. Głównym inicjatorem akcji jest szkolna biblioteka. Kontynuując działania zachęcające do czytania został zorganizowany także Dzień Postaci z Bajek.
8 listopada na korytarzach pojawiły się postaci bajkowe. Uczniowie prezentowali swoich ulubionych bohaterów. Można było spotkać między innymi Myszkę Miki, czarownice, koty w butach, księżniczki, Puchatka, myszy, krasnoludki, Sierotkę Marysię, Śnieżkę oraz Czerwonego Kapturka. Wszystkie przebrane dzieci spotkały się w świetlicy szkolnej prezentując swoje kreacje w rytm muzyki ze znanych bajek. Każda z bajkowej postaci została uwieczniona na wspólnej fotografii. Pierwsza lekcja w każdej klasie rozpoczęła się czytaniem bajki wybranej specjalnie na ten dzień. Słuchaliśmy między innymi bajek: „Stoliczku nakryj się”, „Mysz z miasta i mysz ze wsi”, „Czerwony Kapturek”, „Dziecię Elfów”, „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”, „Kot w butach”, „Śpiąca królewna”. Przygotowane przez klasy IV-VII inscenizacje bajkowe prezentowane były uczniom klas młodszych oraz grupom przedszkolnym, które były zachwycone występami starszych kolegów. Dzieci z klas 0-III także zaskoczyły wszystkich pięknymi strojami postaci z bajek.

Ten dzień był magiczny!