2017-12-03 14:56:46

Noc z matematyką

W nocy z 24 na 25 listopada 2017 roku w naszej szkole odbyła się „Noc z matematyką”. Uczestnikami tego wydarzenia byli uczniowie klas drugich gimnazjum, którzy wspólnie pracowali pod czujnym okiem nauczycieli - pani Wiesławy Trepkowskiej, pani Anny Kapczyńskiej i pani Elżbiety Nadzikiewicz. Celem zajęć było rozwijanie zdolności i zainteresowań matematycznych oraz efektywne współdziałanie w zespole.

Zmagania rozpoczęły się w piątek o godz. 20.00. Na początku uczniowie zostali zapoznani z regulaminem, a następnie podzieleni na grupy, rozwiązywali zadania, krzyżówki  i sudoku. Po ciężkiej pracy nadszedł czas na przerwę, w czasie której zjedzono pizzę. Około godz. 23.00 wrócono do kolejnych zadań i rozegrano turniej  „Jeden  z dziesięciu”.

W nagrodę za bardzo owocną pracę, uczestnicy, obejrzeli projekcję kilku filmów.

Nocna zabawa, która dostarczyła niezapomnianych wrażeń zakończyła się w sobotę o godzinie 7.00. Zmęczeni, ale szczęśliwi uczniowie rozeszli się do domów.