2018-01-27 09:07:37

Madagaskar - musicalowa przygoda na deskach Teatru Muzycznego w Poznaniu!

W grudniu uczniowie klasy VI b po raz pierwszy wybrali się do Teatru Muzycznego w Poznaniu, który  wystawia polską prapremierę spektaklu Madagaskar – musicalowa przygoda — roztańczonego musicalu dla dzieci i rodzin. Spektakl powstał na podstawie pełnometrażowego filmu animowanego z 2005 roku – wielkiego hitu wytwórni DreamWorks. Lew Alex, żyrafa Melman, zebra Marty i hipopotamica Gloria mają dość życia w ZOO. Pewnego dnia Marty,  wspólnie ze swoimi kompanami postanawiają uciec. Uciekinierzy zostają złapani, ale za karę władze ogrodu zoologicznego postanawiają wysłać ich do Afryki. Pośrodku oceanu klatki wypadają za burtę pokładu, a zwierzęta lądują na egzotycznej wyspie, gdzie rządzi Król Julian i jego zwariowana ferajna.

Poznańską wersję musicalu wyreżyserował Jerzy Jan Połoński, choreografię przygotowała Paulina Andrzejewska a kostiumy i scenografię Marika Wojciechowska.

Muzykę przygotowali Marek i Tomasz Robaczewscy.

SEWERYN WIECZOREK I ZESPÓŁ TEATRU MUZYCZNEGO W POZNANIU, FOT. FOTOBUENo

Uczniowie byli zachwyceni spektaklem, chętnie śpiewali piosenki i podziwiali wspaniałą grę aktorską. Następną atrakcją  podczas wycieczki był spacer po Starym Rynku. Dzieci oglądały świąteczny wystrój ulic Poznania.