2018-02-01 20:09:51

Siódmoklasiści w krainie Nibylandii

Dnia 11. stycznia 2018 roku uczniowie klas siódmych szkoły podstawowej udali się na wycieczkę do Teatru Współczesnego w Szczecinie na spektakl pod tytułem "Piotruś Pan" w reżyserii Eweliny Marciniak. Występ odbył się na Dużej Scenie o godzinie 11:00 i trwał 135 minut. Tytułowego Piotrusia Pana zagrał Konrad Beta, w rolę towarzyszącego mu Dzwoneczka wcieliła się Magdalena Wrani-Stachowska, role Wendy, Johna i Michaela odegrali Maria Dąbrowska, Maciej Litkowski oraz Michał Lewandowski. Anna Januszewska zagrała Matkę i Panią Knot, a Ojca i Kapitana Jakuba Haka - Arkadiusz Buszko.

"Piotruś Pan" to awanturnicza opowieść o przygodach dzieci w tajemniczej krainie Nibylandii. John, Michael i Wendy pewnego wieczoru, namówieni przez Piotrusia Pana, wyfruwają z domu przez okno. Wraz z niesfornym chłopcem i wróżką Dzwoneczkiem odkrywają świat Zagubionych Chłopców i prowadzą wielką batalię z piratami. Oglądając spektakl dowiemy się, czy rodzeństwo zatęskni za rodzinnym domem i będą potrafili porozumieć się z mamą i tatą.

Wyjazd był jak najbardziej udany. Spektakl wywarł na nas pozytywne wrażenia. Myślę, że dzięki niemu uczniowie zdecydują się na ponowne wizyty w teatrze. Magia zadziałała!

Agata Wyka,  klasa VIIa

Media o spektaklu:

„Spektakl na miarę naszych czasów. Jest w nim szybkie tempo i energetyczny rytm. Taki teatr potrafi oczarować dzieci. Tu nie ma czasu się nudzić.”

Gazeta Wyborcza

„Przedstawienie totalnie wkręca dzieciaki w swój świat.”
Gazeta Wyborcza

„Latający” aktorzy, piosenki i przykuwające wzrok kostiumy cały czas koncentrują uwagę widza na przedstawieniu, jednocześnie nie utrudniając słuchania tekstu ze zrozumieniem (a dobrze usłyszeć i przemyśleć warto).

szczecinglowny.org

„Spektakl barwny i efektowny, mocno pobudzający wyobraźnię najmłodszych widzów.”
wszczecinie.pl

„Bardzo współczesna wersja „Piotrusia Pana” rozbawiła najmłodszych widzów.”
Głos Szczeciński

„Widzowie mogą liczyć na sporo muzyki i piosenek, no i oczywiście bohaterowie latają, co u dzieci (i wielu dorosłych też!) wzbudza zrozumiały zachwyt.”
Kurier Szczeciński

„Inscenizacja efektowna i zabawna, ale też wzruszająca.”
wszczecinie.pl

„Przedstawienie żadnego dziecka nie znudzi i nie pozostawi obojętnym.”
Głos Szczeciński

„Znakomite, podwójne role stworzyli: Anna Januszewska (jako pani Darling i pirat Knot) i Arkadiusz Buszko (pan Darling i Kapitan Hak), niezapomniany był też Paweł Niczewski jako Loczek pudrujący sobie stopy.”
Kurier Szczeciński