2018-10-05 10:34:17

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

W październiku obchodzimy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych, z tej okazji w naszej szkole odbędą się akcje tematyczne pod hasłami:

1. Podaruj książkę bibliotece  chętni uczniowie przynoszą do biblioteki książki, których już nie czytają, aby inni mogli je przeczytać. Książki wzbogacą księgozbiór biblioteki.
  • Konkurs  Sowa biblioteczna  klasy 4-8 SP
  • Konkurs  Najładniejsza zakładka do książki klasy 1-3 SP
  • Wystawa książek pt. Co wasi dziadkowie czytali, gdy byli mali.
  1. Złóż życzenia bibliotece  czytelnicy mogą napisać życzenia, podziękowania czy swoje przemyślenia dotyczące biblioteki i zawiesić na bibliotecznym drzewie  stojącym przed biblioteką.

2. Spotkania klas I-III SP z bibliotekarzem biblioteki szkolnej pod hasłem Lubię czytać prezentacja nowości czytelniczych zakupionych do biblioteki połączona z lekcją biblioteczną

3. Nauczyciele czytają dla klas 1-3 SP

4. Głośne czytanie w bibliotece szkolnej akcja prowadzona przez cały miesiąc dla klas 4-6 dwa razy w tygodniu oraz dla klas 7-8 i 3 gimnazjum dwa razy w tygodniu. Bibliotekarz czyta fragmenty nowości książkowych.

5. Od 7. roku bez książki ani kroku wizyta uczniów klas 1 SP w czytelni biblioteki
    i wypożyczenie książek do domu do wspólnego czytania z rodzicem. Akcja trwa cały rok.

Zapraszamy  do udziału  w  naszych   akcjach i  konkursach