2018-10-08 11:33:06

Wieści z biblioteki

Biblioteka codziennie zaprasza uczniów do korzystania ze swojego księgozbioru. Uczniowie mogą wypożyczyć nie tylko lektury, ale również wiele ciekawych tytułów, nowości, które są systematycznie kupowane w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Zakończyła się akcja „Podręczniki”. Bibliotekarz przyjął na stan ponad 2000 egzemplarzy, każdy uczeń otrzymał darmowy komplet podręczników, z którego korzysta przez cały rok i oddaje go w czerwcu. Obowiązkowo go podpisuje, owija i szanuje, tak by mógł go wypożyczyć kolejny uczeń. Podręczniki będą użytkowane 3 lata.

Oprócz podręczników dotacja państwowa objęła również ćwiczenia, w klasach IV – VIII były to tylko 4 tytuły.

Trwają obchody Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Przeprowadzone zostały lekcje biblioteczne w klasach 1-3 SP w ramach akcji „Od 7. Roku bez książki ani kroku”. Nasi mali czytelnicy zapoznali się z nowościami – książkami, które zostały zakupione do biblioteki w czerwcu.

Każde dziecko wybrało książkę z nowego kanonu lektur do wspólnego czytania z rodzicem. Pod koniec listopada nastąpi wymiana tytułów na inne. Cieszy fakt, że wielu uczniów wypożyczyło drugą książkę do samodzielnego czytania.

W czytelni czekało na uczniów wiele atrakcji. Oglądaliśmy piękne książki dla dzieci, wspólnie czytaliśmy wiersze J. Tuwima, słuchaliśmy baśni muzycznych z płyt winylowych. Rozdane zostały liście życzeń z prośbą o wykonanie rysunku i zawieszenie liścia na Drzewie Życzeń stojącym przed biblioteką.

Trwają również konkursy. Młodsze klasy wykonują zakładki do książek, a starsze maskotkę – sowę biblioteczną. Roztrzygnięcie konkursu nastąpi na apelu w dniu 31.10.2018 r., a prace uczniów wraz z książkami z akcji „Podaruj książkę bibliotece” zostaną przekazane dzieciom z Domu Dziecka.

O wszystkich akcjach informują plakaty, które wykonali uczniowie kl. VIII b: Iza Biliniewicz, Julia Opowicz, Anna Wypych, Ola Zielińska, Karolina Zaskórska, Mateusz Cieślikiewicz, Przemek Telus. Otrzymali pisemne pochwały i drobne upominki.

Na bieżąco będziemy informować o przedsięwzięciach podejmowanych przez bibliotekę. Zapraszamy do udziału w naszych akcjach.

Nauczyciel – bibliotekarz

Zdzisława Biernacka