2018-11-13 08:28:52

Animacja misyjna w naszej szkole

       W ramach Tygodnia Misyjnego dnia 16.10.2018 r. gościliśmy siostrę Mary Casty ze zgromadzenia felicjanek z Kipsing w Kenii, która zaprezentowała obecne problemy, z jakimi codziennie borykają się w  Afryce. Siostra Casty była bardzo serdecznie powitana przez uczniów naszej szkoły. Ciekawa prezentacja zdjęć i filmów z Kenii zainteresowała zarówno młodszych jak i starszych uczniów.  Spotkanie było bogatym  doświadczeniem, które uczy  tolerancji rasowej, kulturowej, kształci  pokorę i patrzenie na świat przez pryzmat potrzeb innych. Słuchacze widzieli  życie w Afryce z  problemem  braku wody, pokarmu i edukacji.

        Uczniowie słuchali prezentacji w języku angielskim. W roli tłumacza wystąpiła pani Elżbieta Kulesza. Ciekawym punktem animacji misyjnej były pytania  zadawane siostrze. Koordynatorem spotkania była pani Danuta Grzejszczak. Na zakończenie prezentacji w geście podziękowania delegacja dzieci przekazała dla dzieci z Kipsing rysunki i listy, które siostra Casty zaprezentuje w Kenii.

         Niesamowitym owocem spotkania były hojne ofiary składane w kościele w celu adopcji na odległość, dzięki której dziewczynka z Kipsing o imieniu Nangiro będzie miała zapewnione stypendium na cały rok nauki w szkole podstawowej.

                                                           Danuta Grzejszczak