2018-11-13 08:30:29

Sukces Koła Misyjnego Szkoły Podstawowej

Dnia 20.10.18 r. uczniowie Szkoły Podstawowej uczestniczyli w II Archidiecezjalnym Dniu Misyjnym Dzieci w Szczecinie. Do wyjazdu na spotkanie z innymi pasjonatami misyjnymi przygotowywaliśmy się kilka dni. W ramach działalności koła misyjno-teatralnego uczniowie przystąpili do konkursu na najciekawszy  różaniec misyjny. Pomysł zrobienia różańca z wełnianych pomponów, ze sznurka i drewnianych serc  okazał się bardzo pracochłonny. Jednak efekt zaskakujący. Oto wśród wielu innych  różańców zaprezentowanych w konkursie, zdaniem jury, nasz różaniec zajął  I MIEJSCE. Radość dzieci była ogromna. To dla nas duże wyróżnienie i uzyskanie ciekawej nagrody.

Po wspaniałym spotkaniu z misjonarzem z Ugandy oraz z misjonarką z Kenii, dzieci zrelaksowały się w paru trampolin Fun Jump. Wyjazd był udany i uwieńczony sukcesem. Wyjazd zorganizowała pani Danuta Grzejszczak, opiekun koła misyjnego.