2018-11-14 14:24:30

Podsumowanie Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych

Ostatni dzień października to dzień zakończenia obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych.

Finał  akcji Podaruj książkę bibliotece był imponujący. Uczniowie  przekazali bibliotece  206 książek   o wartości ponad 3 tys. złotych. Większa część daru  zostanie przekazana w listopadzie do wybranego  Domu Dziecka. Uczniowie otrzymali podziękowania i drobne upominki.

Na apelu szkolnym 31.10.2018 podsumowano udział uczniów w II konkursach. W konkursie  na „Najładniejszą zakładkę do książki” dla klas I-III uczestniczyło 38 osób. Każdy uczeń otrzymał dyplom uczestnictwa, a 19 uczniów dyplomy  wyróżnienia i nagrody rzeczowe.

Sowa biblioteczna” to drugi konkurs organizowany przez bibliotekę, tym razem adresowany do uczniów klas starszych. Sowę - przytulankę wykonało 13 uczniów. Wszyscy otrzymali dyplomy, a osoby wyróżnione nagrody rzeczowe:

I miejsce – Zofia Plucińska – kl. 7a

II miejsce – Olimpia Kucharska – kl. Vd

III miejsce – Izabela  Biliniewicz – kl. 8 b

Wiktoria Witkowska – kl.7a

Wyróżnienie – Antoni Sebastyan

Przez dwa tygodnie można było podziwiać wystawę pt. "Co wasi dziadkowie czytali, gdy byli mali". Zgromadzone zostały niektóre tytuły książek  wydane      w latach 60.

Trwa  całoroczna akcja "Od 7. roku bez książki ani kroku". Uczniowie wspólnie z rodzicem przeczytali już jedną książkę  z kanonu nowych lektur, a  w ostatnim tygodniu listopada  wypożyczą  następną. Cieszy nas fakt, że jest wielu uczniów z klas 1-3, którzy chętnie odwiedzają bibliotekę i zapoznają się z nowościami.

Od grudnia będzie można wypożyczać nowe tytuły książek zakupione w ramach dotacji ministerialnej
z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Propozycje tytułów zostały skonsultowane z Radą Rodziców szkoły oraz Samorządem Szkolnym.

Nauczyciel- bibliotekarz Zdzisława Biernacka