2019-01-21 12:00:27

Szkoła Podstawowa w Golczewie dwukrotnym Laureatem za Jasełka "Śpiewaj i tańcz dla Jezusa cała ziemio"

 Jedną z tradycji obchodów Bożego Narodzenia jest organizowanie przedstawień  popularnie zwanych jasełkami o narodzeniu Jezusa.  Uczniowie  golczewskiej szkoły kolejny raz zmierzyli się z tym tematem sięgając tym razem do współczesności. Poprzez taniec i śpiew ukazali podążanie narodów  świata z pokłonem do Zbawiciela. Spektakl był prezentowany podczas dwóch prestiżowych konkursów pod patronatem zachodniopomorskiego kuratora oświaty i Kurii Biskupiej w Szczecinie oraz biskupa koszalińsko-kołobrzeskiego.  Dnia 16 stycznia 2019 roku  rywalizowaliśmy z wieloma szkołami w Kołobrzegu, gdzie odbył się XIV Regionalny Przegląd Jasełek „ Idą Kolędnicy”  i  uzyskaliśmy nagrodę Laureata.

  Natomiast w Kamieniu Pomorskim dnia 17 stycznia 2019r.  otrzymaliśmy za nasz spektakl nagrodę Laureata w IX Wojewódzkim Przeglądzie Misteriów Bożonarodzeniowych.

 „Chwała Tobie Panie, tak było, tak jest i tak zostanie…”

Takimi słowami  piosenki  finałowej uczniowie Szkoły Podstawowej zakończyli jasełka „ Śpiewaj i tańcz dla Jezusa cała ziemio”. W przedstawieniu brało udział 41 aktorów od klasy I do VIII.  Za wiele tygodni pracy spotkaliśmy się z dużym uznaniem jury za nowatorski pomysł, ciekawe choreografie tańców kontynentalnych, dobór muzyki i kostiumy. Z dumą reprezentowaliśmy naszą szkołę kolejny raz odnosząc sukcesy.

Animatorem grupy teatralnej, która dostarczyła tylu wspaniałych wrażeń mieszkańcom Golczewa podczas występu  w Święto Trzech Króli w GOKiS  jest pani Danuta Grzejszczak. Serdeczne podziękowania także dla pani Wioletty Pokwapisz za okazane wsparcie w prezentacji spektakli i przygotowaniu uczniów kl.II b do wykonania tańca Krakowiaka.

                                                                                                                  Danuta Grzejszczak
GALERIA