2019-03-27 08:47:27

Noc Sów w Wolińskim Parku Narodowym

Od 2013 roku w niektórych miejscach w Polsce można dowiedzieć się więcej o sowach. Uczniowie klas siódmych wybrali się na taką nocną wyprawę po raz pierwszy. Podczas wykładów wzbogacili swoją wiedzę o sowach, ich zwyczajach, tajemnicach i najnowszych odkryciach ornitologów. Młodsze dzieci uczestniczyły w warsztatach - przygotowały wystawę własnoręcznie wykonanych sów. Moc wrażeń dostarczyły nocne spacery  i nasłuchiwanie odgłosów sów. Całe spotkanie zakończono ogniskiem. Jesteśmy bardzo wdzięczni wszystkim pracownikom Wolińskiego Parku Narodowego za to ciekawe i inspirujące wydarzenie. Uczniowie klas siódmych (dwa zespoły) współpracują z WPN od jesieni 2018r. Biorą udział w projekcie „Ochrona przyrody bez granic…” „Od polskiego wybrzeża Bałtyku po węgierską Pusztę”. Jesteśmy już w III etapie tego konkursu. Do finału pozostało tylko jedno zadanie.  Za miesiąc wyniki  konkursu.

Opiekunowie grup i uczniowie kl.VII

Marzanna Krasucka

Bożena Mańczak