2019-04-01 14:38:53

Wycieczka uczniów klasy VIIb do Wolińskiego Parku Narodowego "W poszukiwaniu wiosny"

Tak jak informowaliśmy wcześniej uczniowie klasy VIIb wraz z wychowawcą Elżbietą Kuleszą biorą udział w projekcie międzynarodowym ogłoszonym przez Woliński Park Narodowy. Obecnie uczniowie opracowują zadanie III w ramach konkursu projektowego dla szkół „Od polskiego wyrzeża Bałtyku po węgierską pusztę” realizowanego w ramach projektu edukacyjnego „Ochrona Przyrody Bez Granic- Kluby Przyjaciół Parków Narodowych”. To nie pierwsza wizyta tej grupy uczniów w Wolińskim Parku. Sobotnia wycieczka to nie tylko gromadzenie materiału do wykonania ostatniego zadania, ale również  wspaniała zabawa. Z wielką przyjemnością spędziliśmy kilka godzin w WPN. Odpoczęliśmy i zebraliśmy materiały do dalszej pracy. Zachęcamy wszystkich, którzy już dawno nie byli w Muzeum Przyrodniczym lub w Zagrodzie Żubrów, aby sprawdzili jak tu pięknie. Nam pozostało zaprojektować wycieczkę dla innych uczniów i rodziców. Mamy też nadzieję, że dzięki naszym działaniom w Zespole Szkół Publicznych w Golczewie powstanie Klub Przyjaciół Parku Narodowego.

Zespół Green Team
Opiekun Elżbieta Kulesza