2019-05-21 12:13:01

Sukcesy naszych uczniów

Uczniowie Zespołu Szkół Publicznych w Golczewie w tym roku szkolnym brali udział w konkursach przedmiotowych organizowanych przez Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty. Dwoje  z nich odniosło  duży sukces, uczennica klasy 8a Agata Wyka oraz uczeń klasy 8b Julian Zieliński. Imponująco poradzili sobie z wyzwaniami trzech etapów konkursowych: szkolnego, rejonowego oraz wojewódzkiego.

Julian Zieliński,  po raz pierwszy w historii naszej placówki,  zdobył Tytuł Finalisty  w czterech konkursach przedmiotowych dla uczniów szkół podstawowych województwa zachodniopomorskiego: w konkursie biologicznym, chemicznym, konkursie wiedzy o społeczeństwie oraz  konkursie geograficznym. Jednakże Tytuł Laureata w Wojewódzkim Konkursie Historycznym  zapewnił mu wielkie zwycięstwo.

Należałoby wspomnieć także o jego mistrzowskim dokonaniu w roku szkolnym 2017/2018. Uczeń zdobył także Tytuł Laureata  w Wojewódzkim Konkursie Języka Polskiego. To wybitne osiągnięcie zapewniło Julianowi zwolnienie z egzaminu ósmoklasisty z zakresu języka polskiego.

Uczennica klasy 8a Agata Wyka  również znalazła się w gronie finalistów. Uzyskała Tytuł Finalisty  w Wojewódzkim Konkursie Języka Polskiego oraz Tytuł Finalisty w Wojewódzkim Konkursie Biologicznym.

Kuratoryjne konkursy przedmiotowe to jedne z najbardziej prestiżowych sprawdzianów wiedzy, w jakich mogą startować uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów. Udział w nich wymaga od ucznia, jaki i przygotowującego go nauczyciela, zaangażowania i wielu godzin pracy.

Zajęcie czołowych miejsc to nie tylko wielkie wyróżnienie, ale także uznanie ze strony uczniów, nauczycieli i rodziców. Obydwoje reprezentowali naszą szkołę także w innych konkursach, uzyskując wysokie lokaty.  Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.