2019-06-10 18:58:57

Czytała cała Polska!

7 czerwca o 10.00 uczniowie naszej szkoły ( i z całej Polski) czytali – bez przymusu, każdy to, na co miał ochotę. Symbolem wspólnej, ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam, jak czytam” był rekord w liczbie osób czytających w jednym momencie. Co roku czyta z nami ponad 400 tys. osób.

Chcieliśmy dać uczniom okazję do poczytania sobie w gronie koleżanek i kolegów, w miłych okolicznościach, bez dorabiania wielkiej filozofii. Głównym celem jest budowanie pozytywnego wizerunku książki, tak by czytanie kojarzyło się z czymś przyjemnym, z wolnym czasem i rozrywką. Akcja ma zachęcić tych uczniów, którzy wciąż traktują czytanie jako przykry obowiązek. Nie zmuszajmy ich, lecz motywujmy.

Do zobaczenia za rok – z książką w dłoni i uśmiechem na ustach!

Organizatorki:

Monika Grządzielska