2019-06-27 08:38:32

Sukcesy uczniów

Sukcesy uczniów Zespołu Szkół Publicznych w Golczewie

w roku szkolnym 2018/2019

• II i III miejsca w konkursie Muzeum Narodowego w Szczecinie – Centrum Dialogu Przełomy „Kronika rodzinna – 100 lat wolności”

• I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Historycznym „Droga do niepodległej. Historia Polski 1795-1918”

• III miejsce w Mistrzostwach Powiatu Kamieńskiego w Piłce Siatkowej Dziewcząt w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej 2018/2019

• I miejsce w Mistrzostwach Powiatu Kamieńskiego w Piłce Siatkowej Dziewcząt w ramach Igrzysk Dzieci 2018/2019.

• I miejsce w Mistrzostwach Powiatu Kamieńskiego w Piłce Siatkowej Chłopców w ramach Igrzysk Dzieci 2018/2019.

• Tytuł Laureata w XIV Regionalnym Przeglądzie Jasełek „Idą Kolędnicy”

• Tytuł Laureata w IX Wojewódzkim Przeglądzie Misteriów Bożonarodzeniowych.

• II miejsce w konkursie wojewódzkim „Tropem historii niezwykłych. Centrum Dialogu Przełomy”

• I miejsce na etapie powiatowym Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”

• II miejsce na etapie rejonowym w Konkursie Recytatorskim Malujemy słowem”

• II miejsce w powiatowym konkursie języka angielskiego

• Mistrzostwo Województwa Zachodniopomorskiego Szkół Podstawowych
    w Piłce Siatkowej Dziewcząt w ramach Igrzysk Dzieci – awans na Mistrzostwa Polski szkół podstawowych

• Tytuł Finalisty w czterech konkursach przedmiotowych (biologiczny, chemiczny, wiedzy o społeczeństwie, geograficznym) oraz Tytuł Laureata w Konkursie historycznym zdobyte przez ucznia klasy VIII Juliana Zielińskiego

• Tytuł Finalisty w Wojewódzkim Konkursie Języka Polskiego i Biologicznym dla uczennicy klasy VIII Agaty Wyki

• Puchar Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty „Lekturiada – w poszukiwaniu urody słowa” dla Hanny Dziewulskiej

• Tytuł Najlepszego Młodzieżowego Koła Filatelistycznego

• Wyróżnienia w XXVIII edycji Międzynarodowego Konkursu „Kangur Matematyczny” dla: Juliana Zielińskiego, Romana Zielińskiego,  Aleksandry Kaweckiej, Zuzanny Zając

• I miejsce w Powiatowym Konkursie Plastycznym „Nie palę – wybieram zdrowie”

• I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Plastyczno – Literackim „Drzewo w literaturze i sztuce”

Uczniowie odnosili sukcesy także w konkursach szkolnych. Przeprowadzono konkursy:

1. Konkurs o życiu św. Mikołaja biskupa z Myry.
  2. Gwiazdkowy konkurs matematyczny „Matematyczna bombka choinkowa”.
  3. Konkurs matematyczny „Stwórz gwiazdę matematyczną”.
  4. Konkurs matematyczny „Magiczne drzewo matematyczne”.
  5. „Szkolny konkurs plastyczny na stroik bożonarodzeniowy”
  6. Konkurs plastyczny na plakat „100 lat Niepodległości”.
  7. Konkursu wiedzy pt: "Tradycje Zwyczaje i Obyczaje Łowiectwa”, oraz konkursu plastycznego: pt: "Łowiectwo w Polskim Krajobrazie”.
  8. Konkurs plastyczny „Kartka urodzinowa dla Rzeczypospolitej”.
  9. Konkurs matematyczny „W krainie figur geometrycznych”.
  10. Szkolny konkurs na sowę biblioteczną.
  11. Szkolny konkurs na najładniejszą zakładkę szkolną.