2019-09-03 20:23:02

Tydzień pełen wrażeń - wizyta polskich i węgierskich uczniów w Wolińskim Parku Narodowym

W niedzielę, 18 sierpnia uczniowie z Golczewa, Wrzosowa i Kołczewa - Laureaci konkursu „Od polskiego wybrzeża Bałtyku po węgierską pusztę” spotkali się ze swoimi przyjaciółmi  z węgierskiego Parku Hortobagy. Pobyt edukacyjno-studyjny trwał siedem dni. Czas ten uczniowie spędzali na zwiedzaniu ciekawych zakątków Wolińskiego Parku Narodowego (jeziorko Turkusowe, Świnoujście, Dziwnów, Trzęsacz, Wolin). Wiele zajęć edukacyjnych odbywało się także na terenie Centrum Edukacyjno-Muzealnego w Międzyzdrojach  i w Centrum Współpracy Międzynarodowej Fundacji EFRWP w Grodnie. Dużą atrakcją dla młodzieży były warsztaty terenowe na plaży oraz zajęcia w laboratorium - Życie w kropli wody. Jednak najwięcej emocji dostarczyły warsztaty „Kulinarne fantazje” -  polegające na przygotowaniu polskich i węgierskich potraw. Dla naszych kolegów i koleżanek z Węgier największą radość podczas pobytu sprawiły: spotkanie z morzem, rejsy statkiem, warsztaty rzemiosła średniowiecznego w Skansenie Słowian i Wikingów w Wolinie oraz wizyta w Zagrodzie Żubrów. Nawiązaliśmy przyjaźnie, które będą trwały dłużej niż konkurs. Mamy też nadzieje, że Fundacja Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej, która była pomysłodawcą projektu już w październiku zaprosi nas na kolejną edycję konkursu. My z miłą chęcią weźmiemy udział.