2019-09-26 15:30:41

Wyniki konkursu wojewódziego "Wiatr odnowy wiał..."

Z radością informujemy, że znane są wyniki konkursu zorganizowanego przez Muzeum Narodowe w Szczecinie – Centrum Dialogu Przełomy „Wiatr odnowy wiał …”.

Zadaniem uczniów było przygotowanie kalendarium, które miało składać się z elementów plastycznych przedstawiających najważniejsze wydarzenia z historii ich rodzin oraz rodzinnej miejscowości od roku 1945 do współczesności, a także opisu ukazanych zdarzeń. Przedstawione fakty miały być osadzone w realiach przeszłości własnej miejscowości lub regionu zachodniopomorskiego. Losy rodziny, dzieje miejscowości zostały przez młodych autorów wplecione w przełomowe wydarzenia z dziejów historii Polski, tj. Październik ′56, Marzec ′68, Grudzień ′70, Styczeń ′71, Sierpień ′80, Grudzień ′81, Sierpień ′88, Czerwiec ′89.

Komisja konkursowa oceniła prace w dwóch kategoriach wiekowych: klas IV–VI oraz VII–VIII.

Wyniki konkursu prezentują się następująco:

 

Kategoria klasy IV–VI

I miejsce (100 pkt.) – Zofia Kiełbasa

III miejsce (95 pkt.) - Maja Wereszczyńska

wyróżnienie I stopnia  - Filip Sztukin

 

Kategoria klasy VII–VIII

I miejsce (100 pkt.) – Oskar Hałuszko

III miejsce (90 pkt.) – Adam Chłopek

 

Tegoroczny konkurs  miał bardzo wysoki i wyrównany poziom.

Uroczystość wręczenia dyplomów, wyróżnień i nagród odbyła się 26 września 2019 roku w Centrum Dialogu Przełomy w Szczecinie.

          To kolejny sukces naszych uczniów. Coroczna edycja konkursów organizowanych przez Centrum Dialogu Przełomy w Szczecinie cieszy się dużym zainteresowaniem uczniów, które przekłada się na wysokie miejsca. Jesteśmy zawsze w czołówce.

Gratulujemy naszym uczniom oraz ich opiekunom.

GALERIA