2019-10-17 14:24:00

Już drugi raz biliśmy rekord w udzielaniu pierwszej pomocy

Już drugi raz biliśmy rekord w udzielaniu pierwszej pomocy

W naszej szkole Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca uczciliśmy udziałem w akcji „Bicia Rekordu w Pierwszej Pomocy”.

Z tej okazji, 16 października przeprowadzone zostały ćwiczenia resuscytacji. W akcji uczestniczyły 63 osoby. Wykazały się umiejętnościami i odwagą podczas półgodzinnej akcji ratowania ludzkiego życia.

Znaczącą rolę w Rekordzie odgrywają szkoły, które tak, jak my działają w ramach Programu Edukacyjnego „Ratujemy i Uczymy Ratować”. Uczniowie pokazują, że udzielanie pomocy nie jest trudne, a jednocześnie niezwykle ważne dla zdrowia i życia poszkodowanych.

 

„Program Edukacyjny "Ratujemy i Uczymy Ratować" prowadzony jest przez Fundację WOŚP nieprzerwanie od kwietnia 2006 roku i skierowany jest do klas I-III w szkołach podstawowych. Poznanie zasad pierwszej pomocy to nie wszystko – na podjęcie działań ratujących życie przez świadków zdarzenia ogromny wpływ ma również ich postawa, pewność co do swoich umiejętności, a także obawy, które często im towarzyszą.

Szkoły podstawowe przystąpiły do Programu dobrowolnie, a Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy przekazała im bezpłatnie ponad 67 000 fantomów do nauki resuscytacji, podręczniki, filmy i inne niezbędne materiały dydaktyczne. Fundacja WOŚP cały czas prowadzi szkolenia dla nauczycieli i przekazuje potrzebne dla kontynuacji Programu materiały. Dzięki wspólnej inicjatywie blisko 3 000 000 dzieci zna zasady pierwszej pomocy!” ( Fundacja WOŚP).

  GALERIA