2019-10-28 08:39:08

Siostra zakonna z Kenii w naszej szkole

      Siostra zakonna z Kenii w naszej szkole

       W ramach Tygodnia Misyjnego dnia 21.10.2019r. gościliśmy w naszej szkole  siostrę Grace ze zgromadzenia felicjanek z Kipsing w Kenii, która zaprezentowała obecne problemy, z jakimi codziennie borykają się w  Afryce. Siostra Grace była bardzo serdecznie powitana przez uczniów naszej szkoły. Ciekawa prezentacja zdjęć i filmów z Kenii zainteresowała zarówno młodszych jak i starszych uczniów.  Spotkanie było bogatym  doświadczeniem, które uczy  tolerancji rasowej, kulturowej, kształci bezinteresowność,  pokorę i patrzenie na świat przez pryzmat potrzeb innych. Nasi uczniowie zobaczyli życie w Afryce w otoczeniu wspaniałej przyrody, ale  z  problemem  braku wody, pokarmu i edukacji.

Siostra zakonna prowadziła prezentację w języku angielskim. W roli tłumacza wystąpiła pani Elżbieta Kulesza. Natomiast w grupie klas VII i VIII swoje umiejętności rozumienia  języka angielskiego wykazali Wojtek i Kuba, którzy z odwagą tłumaczyli słowa siostry zakonnej. Ciekawym punktem animacji misyjnej  w młodszej grupie dzieci były pytania  zadawane siostrze. Była to także okazja, aby zetknąć się z biżuterią kenijską, którą uczniowie mogli nawet założyć. Na zakończenie prezentacji w geście podziękowania siostra Grace otrzymała upominek, aby miło wspominała pobyt wśród nas.  Koordynatorem spotkania była pani Danuta Grzejszczak, animatorka misyjna w parafii Golczewo.

Celem  animacji miało być rozbudzenie  wolontariatu misyjnego i wrażliwości na potrzeby innych ludzi. Owocem spotkania misyjnego z zeszłego roku było podjęcie adopcji dziecka na odległość, która polega na sfinansowaniu nauki dziecka w Kenii. Dziewczynka o imieniu Nangiro otrzymała od mieszkańców Golczewa stypendium wystarczające na 1,5 roku nauki. Nadal chcemy kontynuować to dzieło, aby dziecko mogło w przyszłości  ukończyć szkołę podstawową. Dzięki wolontariuszom i ofiarnym ludziom udało się także zebrać 800 zł na stoły i ławki do stołówki szkolnej w Kipsing. Planujemy podejmować także inne akcje charytatywne dla dobra ubogich.
Otwórzmy serca dla dzieci świata!

GALERIA