2019-10-28 09:56:23

Samorząd Uczniowski wziął udział w akcji "Szkoła pamięta"

Jak co roku Samorząd Uczniowski pamięta o zmarłych pracownikach szkoły, którzy spoczywają na cmentarzu w Golczewie. Zbliża się czas zadumy i wspomnień o osobach, które jeszcze niedawno z nami przebywały i pracowały dla dobra naszego miasta. W tym roku uczniowie włączyli się w akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła pamięta”. Celem tej inicjatywy było zorganizowanie działań upamiętniających ważne dla uczniów postaci oraz wydarzenia. Kulminację tych aktywności zaplanowano na 25 października 2019 r. – ostatni piątek przed 1 listopada. W czwartek uczniowie Samorządu Uczniowskiego (I grupa) przeprowadzili akcję informacyjną na terenie naszej szkoły, ogłosili zbiórkę zniczy. W piątek 25 października (II grupa) zbierała znicze w klasach. Ostatnia grupa poszła na cmentarz, aby posprzątać groby i zapalić znicze.