2019-11-14 10:53:15

Wycieczka do fabryki bombek

Klasy IVa, VIIa i VIIb wybrały się na wycieczkę do Fabryki Bombek Glass Color w Koszalinie. W trakcie zwiedzania fabryki poznaliśmy procesy tworzenia bombek. Mieliśmy możliwość z bliska przyjrzeć się kolejnym etapom produkcji ozdób choinkowych: dmuchaniu szkła, srebrzeniu, lakierowaniu i dekorowaniu. Dzieci miały okazję zapoznać się  z tradycyjną, ręczną produkcją tych najbardziej znanych ozdób choinkowych. Wszystkie ozdoby produkowane są przez osoby o dużych zdolnościach manualnych. Uczniowie wzięli udział w warsztatach, w których samodzielnie ozdabiali bombki. Odwiedziliśmy również sklep firmowy, gdzie była możliwość zakupu niepowtarzalnych ozdób. Na koniec wycieczki, każdy z uczestników otrzymał bombkę ze swoim imieniem.