2019-12-17 13:46:39

Bądżmy bezpieczni

17 grudnia 2019 r. odbyły się spotkania profilaktyczne z zastępcą komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kamieniu Pomorskim mł. bryg. Robertem Cyburtem. W spotkaniu udział wzięli uczniowie klas „0”, I – VIII oraz przedszkolaki z Przedszkola Publicznego Źródełko w Golczewie.
Podczas krótkich prelekcji poruszone zostały tematy z zakresu bezpieczeństwa w czasie zabaw zimowych, szczególnie na zamarzniętych zbiornikach wodnych. Strażak przypomniał również o zakazie korzystania z fajerwerków przez dzieci i młodzież do 18 roku życia. Poinformował o zagrożeniach niesionych przez te materiały podczas niewłaściwego użytkowania. Szczególną uwagę zwrócił na czad, który jest bardzo niebezpieczny, ponieważ jest niewyczuwalny przez nasze zmysły.
Wszyscy uczniowie zostali zachęceni do wzięcia udziału w konkursach organizowanych przez Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej.