2011-12-06 08:49:42

Mikołajki w naszej szkole

Tradycyjnie 6 grudnia zaprosiliśmy do naszej szkoły Mikołaja. Witaliśmy go w odpowiednich strojach, zarówno my, jak i nauczyciele. Przybył do nas po trzeciej godzinie lekcyjnej przynosząc każdej klasie słodkie upominki. Klasy uczestniczyły w trzech konkursach: Szkoła Podstawowa – Mega kartka do Mikołaja, Największa bombka klasowa, Mikołajki na sportowo, Gimnazjum – Największa bombka klasowa, Jeden z dziesięciu, Najładniej udekorowana sala.
Ciekawe rozgrywki klas IV – VI przebiegały w atmosferze pełnej rywalizacji sportowej, ale i humoru, bo konkurencje były inne niż zawsze. Uczniowie biegali w za dużych spodniach, rzucali woreczkami do celu, układali piramidę z jednorazowych kubeczków plastikowych, a to nie było wcale łatwe. Rywalizację na I miejscu ukończyła klasa VI a, II miejsce klasa V a, III miejsce V b. Gimnazjum wykazało swoje umiejętności sportowe podczas zawodów sportowych (piłka ręczna) oraz w szkolnym konkursie Jeden z dziesięciu. Rozstrzygnięto również konkurs na Najładniej udekorowaną salę. Zwyciężyła klasa 1c, II miejsce 2 b, III miejsce 3c. W gimnazjum największą bombkę wykonała klasa 2a, II miejsce zajęła 1c, III miejsce 1a. Nasi uczniowie z klas 0 – III cały dzień łasowali. Stół z łakociami był imponujący, a maluchy częstowały się smakołykami. Każda z klas przygotowała piosenkę, którą w kolejności prezentowała. Dodatkową trakcją dla wszystkich uczniów była czekoladowa fontanna, a ciasteczka oblane mleczną czekoladą smakowały każdemu.