2020-01-07 19:54:03

Konkurs

Oskar Hałuszko, uczeń klasy ósmej naszej szkoły uzyskał tytuł laureata w konkursie „Znajdź swoją pamiątkę rodzinną i opisz jej historię” organizowanego przez Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty panią Magdalenę Zarębską – Kuleszę oraz Dyrektora Archiwum Państwowego w  Szczecinie pana Krzysztofa Kowalczyka. Celem konkursu była popularyzacja wśród uczniów zachodniopomorskich szkół wiedzy historycznej, poznanie historii rodzinnej, a tym samym zainteresowanie uczniów tematyką poszukiwań genealogicznych, propagowanie wiedzy o gromadzeniu i zabezpieczaniu pamiątek przeszłości z archiwów rodzinnych, doskonalenie własnego warsztatu piśmienniczego. Tematem konkursu było napisanie pracy literackiej pt. „Znajdź swoją pamiątkę rodzinną i opisz jej historię”. Praca powinna zawierać interesujący opis pamiątki wraz z przytoczoną jej historią. Gratulujemy!