2011-12-08 10:23:23

Dar serca

„Czujemy, że nasza działalność to tylko kropla w morzu.
Ale bez niej ocean byłby uboższy.”
Matka Teresa z Kalkuty

Powyższe słowa doskonale oddają sens kolejnej już akcji zbiórki żywności i artykułów chemicznych dla rodzin potrzebujących wsparcia w jakże ważnym dla wszystkich okresie świątecznym. Wszyscy wiemy, że grudzień tradycyjnie jest miesiącem prezentów i radości. Każde dziecko od pierwszych jego dni z niecierpliwością czeka na podarunki od Św. Mikołaja. Niestety, nie wszyscy mogą poczuć świąteczną atmosferę. Dla najmłodszych z ubogich rodzin poza zasięgiem są marzenia o zwykłej czekoladzie, batonach, cukierkach. Ale te święta nie muszą być pozbawione radości. W minioną sobotę 3 grudnia 2011 roku uczniowie Małego Samorządu Uczniowskiego z Zespołu Szkół Publicznych w Golczewie od porannych godzin zachęcali mieszkańców gminy do składania podarunków tym, którzy potrzebują naszego wsparcia. Dzięki hojności licznych osób do specjalnie oznakowanych kartonów w markecie „Oszczędny Koszyk” w Golczewie trafiały słodycze, żywność, środki czystości. Tegoroczną pomocą objęto rodziny z naszej gminy oraz dzieci z Domu Dziecka w Lubinie. Organizatorzy całego przedsięwzięcia tj. p. Justyna Kozioł oraz Jolanta Marks już we wtorek 6 grudnia i środę 7 grudnia przekazali świąteczne prezenty adresatom akcji. Być blisko innych to wielka rzecz. Podarować im odrobinę serca – jeszcze większa. Pamiętajmy o tym.