2020-01-20 13:48:18

JASEŁKA "Światłość w ciemności świeci" w wykonaniu naszych uczniów

JASEŁKA „ Światłość w ciemności świeci” w wykonaniu naszych uczniów

Jak co roku Boże Narodzenie w golczewskiej szkole było podkreślone poprzez przedstawienie jasełkowe. Grupa teatralna liczyła 34 osoby z klas II-VIII. Poprzez słowo, taniec i śpiew pragnęliśmy odtworzyć historię narodzin Jezusa, wplatając w fabułę życie św. Franciszka z Asyżu. To właśnie od tego  średniowiecznego świętego rozpoczęła się budowa szopek czy grot betlejemskich i odgrywanie ról w jasełkach. Ciekawa historia opowiedziana przez dzieci została kilkakrotnie wystawiona przed publicznością. Po tygodniach pracy nad ruchem scenicznym wystąpiliśmy 9 stycznia podczas X Wojewódzkiego Przeglądu Jasełek w Kamieniu Pom. Stanęliśmy do rywalizacji z kilkunastoma  zespołami. Mieliśmy ogromną satysfakcję z występu w tak dużym konkursie i reprezentowaniu naszej szkoły wśród innych szkół  z dużych miast.

Kolejny występ odbył się  15 stycznia w szkole. Przybyło wielu zaproszonych rodziców, babcie, dziadkowie i mieszkańcy Golczewa. Uczniowie klasy II b powitali babcie i dziadków pięknymi wierszami i radosną piosenką, a z okazji ich święta zadedykowali im swój udział w jasełkach. Gromkie brawa, które otrzymali nasi aktorzy sprawiły wielką  przyjemność z poniesionego trudu. Dnia 16 stycznia wystąpiliśmy  przed wszystkimi uczniami i nauczycielami, dyrekcją i ks. Proboszczem. Przedstawienie przygotowały panie: Danuta Grzejszczak i Bogumiła Rudolf.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z konkursu w Kamieniu Pom. oraz ze szkolnego występu, są umieszczone w galerii.