2020-03-05 20:10:20

Konkurs dla dzieci i młodzieży szkolonej "Witaj w naszej klasie" rozstrzygnięty!

Od kilku lat zauważamy, że w Polsce znajduje się coraz więcej cudzoziemców. Ważniejsze stają się zatem działania integrujące – nie tylko dla dorosłych, lecz także dla dzieci. W naszej miejscowości także przebywa wiele rodzin, które przyjechały z Ukrainy. Chcemy, aby żyło im się dobrze w Golczewie. Uczymy się, jak pomagać cudzoziemcom w życiu codziennym, a przede wszystkim szkolnym. Wiemy, jak trudno porozumieć się kiedy nie zna się języka i uczy się innych przedmiotów w szkole. Często na godzinach wychowawczych rozmawiamy, bierzemy udział w projektach np. Uniwersytet dzieci. Poznajemy zasady współpracy, tolerancji, rozumienia potrzeb własnych i innych. Dlatego z chęcią przystąpiliśmy do konkursu „Witaj w naszej klasie”, który był organizowany przez Caritas Polska i Wojewodę Zachodniopomorskiego w ramach projektu „Kompleksowy system wsparcia w zakresie adaptacji i integracji ze społeczeństwem obywateli państw trzecich przebywających na terenie województwa zachodniopomorskiego”. Realizacja konkursu miała na celu pokazanie pozytywnych wzorców budowania relacji i dialogu z osobami z innych kręgów kulturowych oraz przykładów przyjaźni dzieci polskich z dziećmi z innych krajów. Aby wziąć udział w konkursie należało przygotować pracę audiowizualną lub plastyczną.

Komisja wyróżniła 4 prace audiowizualne i 6 plastycznych.

Uczennica naszej szkoły Hanna Dziewulska stworzyła pracę plastyczną, za którą otrzymała wyróżnienie i nagrodę rzeczową – laptopa.

Gratulujemy Hani i życzymy dalszych sukcesów.

Elżbieta Kulesza