2020-06-19 18:06:49

KANGUR MATEMATYCZNY 2020

Jak co roku uczniowie  naszej szkoły wzięli udział w kolejnej edycji Międzynarodowego Konkursu KANGUR  MATEMATYCZNY 2020.  Głównym organizatorem konkursu „Kangur” w Polsce jest Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych w Toruniu.

Tegoroczna edycja odbyła się w formie zdalnej poprzez Platformę Dzwonek.pl w różnych terminach dla poszczególnych kategorii  (02.06.2020 - 05.06.2020). Przed konkursem właściwym przeprowadzony został konkurs próbny.

W  konkursie brało udział 68 osób.  Uczestnicy otrzymali swój własny login oraz hasło. W ciągu 90 minut uczniowie zmagali się z zadaniami online w odpowiednich kategoriach wiekowych: Żaczek - 9 uczniów (klasa II), Maluch – 13 uczniów (klasa III i IV), Beniamin – 33 uczniów (klasa V i VI), Kadet – 13 uczniów (klasa VII i VIII). Każdy konkursowicz dostanie pamiątkową układankę logiczną - czteroelementowy tangram.

Wyróżnienie uzyskali:

• Adamowicz Alicja klasa II
  • Siedlecki Jakub klasa III
  • Leus Michał klasa III
  • Podlewski Miłosz klasa III
  • Siembieda Jan klasa III
  • Radecki Hubert klasa VI
  • Ciężyk Aurelia klasa VI
  • Bartniczuk Paulina klasa VI

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!