2020-12-17 13:48:39

Konkurs "Zatrzymane w czasie" rozstrzygnięty!

Miło nam poinformować, że znamy już wyniki konkursu dla uczniów szkół podstawowych z województwa zachodniopomorskiego pt. „Zatrzymane w czasie”, którego organizatorem było Muzeum Narodowe w Szczecinie – Centrum Dialogu Przełomy.
Tegoroczne zadanie polegało na przygotowaniu pracy konkursowej składającej się z samodzielnie wykonanych zdjęć w dowolnym formacie. Czarno-białe lub kolorowe fotografie miały ukazać obiekt historyczny lub miejsce związane z historią najnowszą. Kolejnym, niełatwym krokiem było stworzenie inspirowanej zdjęciem opowieści w dowolnej formie narracyjnej, łączącej fakty z historii po 1945 roku i fikcję literacką. Można było uzyskać maksymalnie 100 punktów.

Wyniki konkursu prezentują się następująco:

• I miejsceMaja Wereszczyńska, uczennica klasy VIII b za pracę „ Dwa światy na dworcu kolejowym w Golczewie” ocenioną na 100 punktów!,
  • II miejsceZofia Kiełbasa, uczennica klasy VII a, jej praca „Historia OSP w Golczewie” została oceniona na 98 punktów,
  • III miejsce - Filip Sztukin, uczeń klasy VII d za pracę „Koleją w świat…” ocenioną na 95 punktów.

Komisja przyznała także wyróżnienia.

Wyróżnienie I stopnia otrzymała Oliwia Kapczyńska – uczennica klasy VIII b  za pracę pt.: „Historia Marii von Sydow”.

Opieką merytoryczną uczniów otoczyły nauczycielki, panie: Bożena Mańczak, Elżbieta Nadzikiewicz oraz Agnieszka Adamowicz
Rokrocznie nasi uczniowie zajmują czołowe miejsca w konkursach organizowanych przez Centrum Dialogu Przełomy. Należy zauważyć, że zadania przygotowywane przez organizatora wymagają od uczestników znajomości historii najnowszej swojego regionu, a także pomysłowości i kreatywności.

Serdecznie gratulujemy naszym uczniom oraz ich opiekunom.