2021-05-27 14:20:12

Ekologiczne działania w Golczewie

#PomorzeZachodnie #Program Społecznik #społecznik #KARR
@PomorzeZachodnie @ProgramSpołecznik @Koszalińska Agencja Rozwoju Regionalnego

„Segregujemy – w czystości żyjemy”, to projekt zrealizowany dzięki środkom uzyskanym z Programu Społecznik na lata 2019-2021 - Program Marszałkowski”. W świetlicy szkolnej w Zespole Szkół Publicznych w Golczewie odbyły się spotkania poprowadzone przez pracowników Celowego Związku Gmin R- XXI ze Słajsina, które miały na celu przybliżenie uczestnikom projektu temat segregacji odpadów. Na prelekcjach omawiano najważniejsze informacje dotyczące sposobu segregacji i przetwarzania odpadów. Te spotkanie były podstawą do stworzenia EKOPLAKATÓW promujących segregację śmieci, dbanie o nasze środowisko, a przede wszystkim były podstawą do pobudzenia u najmłodszych obowiązku dbania o naszą planetę. W czasach, kiedy występuje bardzo dużo zagrożeń dla środowiska naturalnego, wyszliśmy naprzeciw wszystkim niebezpieczeństwom środowiskowym wraz z dziećmi i młodzieżą z Zespołu Szkół Publicznych w Golczewie. Wspólne działanie w dobrym celu poprzez stworzenie EKOPLAKATÓW pokazało nie tylko uczniom naszej szkoły, ale i wszystkim uczestnikom projektu, że zmiana zależy od nas samych. Autorzy najlepszych EKOPLAKATÓW zostali wyróżnieni i nagrodzeni:

I miejsce zajęła Oliwia Kwiatkowska
II miejsce zajęła Maja Kocyła
III miejsce zajęła Aleksandra Kowalik

Wyróżnienia uzyskali: Maja Sowińska i Filip Gryta

Wszystkim nagrodzonym gratulujemy. Zachęcamy, aby każdy z nas postarał się zadbać o środowisko jak najlepiej potrafi.

Projekt został zorganizowany przez Stowarzyszenie Dla Gminy Golczewo przy współpracy z Zespołem Szkół Publicznych w Golczewie oraz Gminnym Ośrodkiem Kultury i Sportu w Golczewie. Zadanie zostało sfinansowane ze środków w ramach „Programu Społecznik na lata 2019-2021 – Program Marszałkowski”