2021-07-06 14:24:09

IV edycja Ogólnopolskiego Konkursu dla Szkół Podstawowych DO HYMNU

Nasza szkoła zakwalifikowała się do IV edycji Ogólnopolskiego Konkursu dla Szkół Podstawowych DO HYMNU.
„Do Hymnu” to ogólnopolski konkurs dla szkół podstawowych organizowany przez Narodowe Centrum Kultury z okazji rocznicy odzyskania niepodległości w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 finansowanego przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.
Zadaniem konkursowym jest wspólne wykonanie przez co najmniej połowę uczniów szkoły Hymnu Państwowego oraz dwóch wybranych pieśni hymnicznych.
Konkurs jest ważnym projektem w zakresie edukacji patriotycznej ze względu na integrację młodych ludzi, budowanie wspólnoty, wyzwalanie poczucia dumy narodowej, a także poprzez zachęcanie do dbałości o narodowe dziedzictwo i zainteresowanie historią Polski.
Przesłuchania odbędą się w okresie 27 września – 22 listopada 2021 r. w obecności lokalnego jury powołanego przez Organizatora.