2021-12-01 11:16:51

Woliński Park Narodowy i wszystko co najciekawsze..

Dnia  25.11.2021r. uczniowie klasy 4a wraz z wychowawcą zwiedzili Muzeum Wolińskiego Parku Narodowego, oraz Zagrodę Żubrów. Priorytetem wycieczki była edukacja  ekologiczna  skierowana głównie w celu poznania i zgłębienia tajników przyrody tego pięknego krajobrazu, które w całej swojej okazałości prezentują eksponaty muzeum.

Uczniowie zapoznali się z kolekcją  flory i fauny . Wspaniałe przyroda i różnorodność okazów dały szansę  obejrzenia z bliska tego co nie uchwytne z takiej odległości w rzeczywistości.

Jednak zagroda Żubrów cieszyła się największym zainteresowaniem.  Jak również orzeł Bielik, który dumnie przyglądał się grupie zwiedzających.

Podsumowaniem wycieczki była chwila rozrywki przeznaczona na Muzeum Figur Woskowych i super film pt:,, Czarny Młyn”.

Uczniom towarzyszyła wspaniała zabawa połączona z edukacją.

Joanna Maciejewska