2022-03-23 12:26:53

Wiosna, wiosna...

21 marca najczęściej kojarzony jest z powitaniem kalendarzowej wiosny. Uczniowie z klas I-III uczcili ten dzień w bardzo tradycyjny sposób. Pierwszy dzień wiosny to również Światowy Dzień Zespołu Downa. 21 marca to nieprzypadkowa data. W 21 parze chromosomów osoby z zespołem Downa zamiast dwóch, mają trzy chromosomy. Na znak solidarności i wyjątkowości tych osób na stopy założyliśmy skarpetki nie do pary.

Wiosna to najpiękniejsza pora roku, dlatego Pierwszy Dzień Wiosny jest bardzo radosny i wyczekiwany przez wszystkie dzieci. 21 marca  w naszej szkole odbyła się z tej okazji uroczystość. Uczniowie  z klas I - III zebrały się przed szkołą, aby stamtąd wyruszyć i powitać nową porę roku. Każdy ubrany był w wiosenne kolory i niósł ze sobą wybrany instrument muzyczny. Podczas pochodu nie zabrakło radosnych okrzyków jak i piosenek o wiośnie. To miłe i radosne świętowanie było wyśmienitą zabawą oraz wytworzyło poczucie wspólnoty grupowej płynącej z integracji szkolnej.