2022-04-22 10:29:54

Eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej rozstrzygnięte!

Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w eliminacjach powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”, które odbyły się w Golczewie 20. kwietnia 2022 roku. Byli to reprezentanci (po 5 osób) dwóch grup wiekowych: klas 1-4 i klas 5-8. Zostali oni wyłonieni w drodze eliminacji szkolnych, w których łącznie wzięło udział 39.uczniów.
      Celem Turnieju jest popularyzowanie przepisów oraz kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej.
     Eliminacje przebiegały w dwóch etapach: pisemnym i ustnym. Po sprawdzeniu testu oraz ocenie odpowiedzi ustnej okazało się, że nasi uczniowie spisali się rewelacyjnie zajmując poniższe miejsca:

Grupa I :
1. Adam Adamowicz kl. 3b
2. Mikołaj Szymanowski kl. 3b
3. Mateusz Szymanek  kl. 4a

Wśród uczestników grupy II najlepiej zaprezentowała się Wiktoria Hołub, zajmując III miejsce.
Nagrodę dla najmłodszej uczestniczki eliminacji otrzymała Kalina Adamowicz z kl. 3a.
Przed turniejem uczniowie szkolili się w remizie OSP w Golczewie, poznawali sprzęt i sposoby wykorzystywania go podczas działań ratowniczych.

Laureaci eliminacji powiatowych OTWP są jednocześnie reprezentantami Gminy Golczewo i Powiatu Kamieńskiego w eliminacjach wojewódzkich, które odbędą się 27 maja 2022 r. w Gościnie.

Powodzenia!