2022-05-09 15:49:10

Światowy Dzień Ziemi w klasach 1-3

Uczniowie najmłodszych klas naszej szkoły 22 kwietnia obchodzili Dzień Ziemi, którego celem jest promowanie postaw ekologicznych wśród mieszkańców naszej planety. To święto naszego domu - Ziemi. Każdego dnia korzystamy z jej zasobów, czerpiemy siłę ze źródła, jakim jest przyroda i cieszymy oczy bogactwem, które przed nami roztacza.

Z tej okazji uczniowie podjęli szereg działań, które mają na celu podniesienie ich świadomości ekologicznej, a tym samym przyczynią się do poprawy kondycji otaczającej nas przyrody. Na początku odbył się konkurs ekologiczny na poziomie klas. Dzieci wykonały także „Eko-znaczek”, którego zadaniem było przypomnienie, że mamy piękną, niepowtarzalną planetę, o którą powinniśmy dbać. Wszystkie prace można obejrzeć na szkolnym korytarzu. Na zakończenie klasy pierwsze zaprezentowały piosenki związane ze Światowym Dniem Ziemi.

Na pożegnanie Światowego Dnia Ziemi każdy z uczniów otrzymał upominek w postaci figurki - Przyjaciela Ziemi.