2022-05-23 20:13:43

Żywa lekcja WOS - u

Tradycyjnie od paru lat w naszej szkole uczniowie klas najstarszych na lekcjach wiedzy o społeczeństwie  spotykają się z Burmistrzem Golczewa.

W  maju uczniowie klas ósmych pod opieką  pani Agnieszki Katowicz -  Stróż gościli pana Macieja Zielińskiego.

Podczas zajęć młodzież dowiedziała się jak wygląda praca w Urzędzie Miejskim a także na czym polega podział władzy w jednostkach samorządu terytorialnego. Pan Maciej Zieliński prowadził dialog na temat budowy ustroju państwa polskiego. Zainteresowany był również przyszłością młodych, którzy kończą szkołę podstawową w bieżącym roku szkolnym. Uczniowie chętnie podzielili się z Burmistrzem swoimi planami na przyszłość, między innymi do jakich szkół ponadpodstawowych się wybierają i na jakie kierunki.

Spotkanie z przedstawicielem Gminy Golczewo wzbogaciło uczniów w wiedzę o samorządzie terytorialnym. Dało również możliwość  osobistego poznania Burmistrza Golczewa i rozmowy z nim na temat funkcjonowania naszej gminy. Rozmowa była także okazją do wskazania kierunków rozwoju naszej gminy oczami młodego mieszkańca.

Karol Suszek, klasa 8 D