2022-06-12 14:18:40

Warsztaty zdrowego żywienia

7 i 8 czerwca 2022 r. w naszej szkole odbyły się warsztaty kulinarne zorganizowane przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, z którym współpracujemy w ramach programu „Warzywa i owoce w szkole”. Zajęcia były przeznaczone dla uczniów klas I – V.
Każde warsztaty składały się z części teoretycznej, podczas której uczniowie poznawali zasady zdrowego odżywiania, pogłębiali wiedzę na temat produktów ekologicznych i certyfikowanych, jak również prowadzenia zdrowego trybu życia. Część praktyczna polegała na samodzielnym przygotowaniu zdrowego posiłku. Uczniowie bardzo chętnie i aktywnie uczestniczyli w zajęciach. Wszyscy z zaangażowaniem wykonywali przydzielone im przez prowadzących zadania. Na zakończenie warsztatów odbyła się degustacja kolorowych, zdrowych przekąsek.