2022-06-23 10:18:13

Sukces ósmoklasistów w konkursie wojewódzkim "Tu zbudujemy nasz dom"

Konkurs pt.: „Tu zbudujemy nasz dom” przeznaczony był dla uczniów klas VI-VIII szkół podstawowych województwa zachodniopomorskiego pod patronatem Muzeum Narodowego w Szczecinie – Centrum Dialogu Przełomy we współpracy z konsorcjum Sieć Ziem Zachodnich i Północnych.

Zadaniem uczestników konkursu było wcielenie się w postać pioniera lub osadnika wojskowego oraz napisanie listu do bliskiej mu osoby. Losy jednostki musiały być wplecione w ważne wydarzenia związane z historią miejscowości lub regionu ucznia w latach 1945 - 1950. List miał w ten sposób połączyć wydarzenia historyczne z fikcją literacką. Do tekstu należało dołączyć ilustrowaną mapę podróży pioniera lub osadnika (w dowolnym formacie i skali).

Laureatami konkursu zostali:

II miejsce - Karol Suszek

III miejsce ex aequo zajęli:

• Zofia Kiełbasa
  • Filip Sztukin

Wyróżnienie za część literacką oraz mapę otrzymały:

• Kamila Grabowska
  • Nadia Ptak

Wszystkim uczestnikom gratulujemy sukcesu! Opiekunem grupy była p. Elżbieta Nadzikiewicz.