2022-09-22 19:09:43

Wycieczka do Muzeum Kamieni

15 września 2022r. uczniowie klas trzecich uczestniczyli w wycieczce do Kamienia Pomorskiego. Głównym celem było spotkanie z przeszłością, zamkniętą w skałach, skamielinach i kamieniach. Wybór padł na Muzeum Kamieni, po którym uczniów oprowadzał przewodnik. Ciekawe opowieści zrobiły na dzieciach duże wrażenie. Także prześliczne, kolorowe, błyszczące kamienie, których zgromadzono tu około 12000, wywoływały zachwyt. Szczególnie podobały się eksponaty związane z dinozaurami, np. kompletny szkielet dinozaura Deinonychusa, a także te, pochodzące z kosmosu. Następnie uczniowie mieli okazję obejrzeć stare kamienie wykorzystane  do budowy murów obronnych oraz  katedry czy ratusza.

Wszyscy wróciliśmy z wycieczki zadowoleni. W klasach  próbowaliśmy stworzyć własną wystawę, zamieniając zwykły kamyczek w  mały eksponat.