2022-10-11 11:27:04

Zakończona realizacja grantu w Zespole Szkół Publicznych w Golczewie

Z końcem sierpnia zakończono w Naszej szkole zajęcia finansowane z grantu „POMORZE ZACHODNIE-WSPARCIE PSYCHOLOGICZNO-PEDAGOGICZNE” współfinasowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Działanie 7.7 Wdrożenie programów wczesnego wykrywania wad rozwojowych i rehabilitacji dzieci z niepełnosprawnościami oraz zagrożonych niepełnosprawnością oraz przedsięwzięć związanych z walką i zapobieganiem COVID-19 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014 – 2020C.

Wsparcie uczniów polegało na zdiagnozowaniu, a następnie usuwaniu zaległości wynikających z długotrwałej nauki zdalnej. Zajęcia dydaktoczno -wyrównacze pozwoliły nadrobić zaległości uczniom mniej zdolnym w przyswojeniu materiału, który mieli problem w opanowaniu samodzielnym w czasie nauki zdalnej. Rozwijanie uzdolnień uczniów z uwagi na długotrwały brak kontaktu z nauczycielami i rówieśnikami zahamował naturalny proces odkrywania i szlifowania indywidualnych uzdolnień u uczniów. Prowadzone były również zajęcia logopedyczne dla uczniów, którzy nie mieli możliwości rozwijania umiejętności porozumiewania się z rówieśnikami z uwagi na ograniczone kontakty w czasie Również z tego powodu prowadzone były zajęcia rozwijające kompetencje emocjonalno-społeczne dla uczniów wykazujących deficyt w tym obszarze. Łącznie w dodatkowych zajęciach wzięło udział 139 uczniów.