2022-10-13 11:26:02

Wycieczka do Rokickich Cisów

W poniedziałek 10 października uczniowie klas III  wybrali się na wycieczkę do rezerwatu „Rokickich Cisów’’. Na miejscu  opieką i merytorycznym wsparciem otoczyli nas  p. Leśnicy . Najpierw grzybobranie, które wszyscy uznaliśmy za udane. Uczniowie z wielkim zapałem szukali  dorodnych okazów. Potem rozmowa  o znaczeniu lasu, drzew i drewna w życiu człowieka , o pracy leśników.  Przygotowane były również drużynowe zabawy sprawnościowe. Dużą atrakcją okazała się ścieżka sensoryczna. Jak zwykle w  Nadleśnictwie Rokita,  zostaliśmy  gościnnie przyjęci. Przy ognisku czekały na nas smaczne kiełbaski. Na koniec spotkania  każdy uczeń otrzymał jeszcze drobny upominek.

Szczęśliwym zbiegiem okoliczności nasza wyprawa odbyła się 10 października, który jest ustanowiony dniem drzewa.